Yabancılar Hukuku

Anasayfa » Çalışma Alanları » Yabancılar Hukuku

Türkiye'de Yabancılar Hukuku

Yabancılar Hukuku kapsamında Türkiye’ye girişi, kalışı ve çıkışı ile Türkiye’den koruma talep eden yabancılara sağlanacak korumanın usul ve esaslarını belirleyen 6458 sayılı “Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu” 2013 yılında yürürlüğe girdi. Bu kanuna göre, yabancıların Türkiye’ye giriş ve işlemleri Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilmektedir.

Danışmanlık hizmetlerim, yabancılar hukuku ve vatandaşlık hukukunun çeşitli konularına odaklanmaktadır. Bu kapsamda çalışma izni başvuruları, gayrimenkul alım-satım ve kiralama işlemleri gibi birçok konuda destek sunmaktayız. Ayrıca ikamet izinlerinin uzatılması, yabancıların miras hukukuna ilişkin işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve Türk vatandaşlığına geçiş veya kaybı süreçlerinde de müvekkillerime yardım ediyorum.

Makaleler & Yazılar

Yabancılar Hukuku

Yabancılar Hukuku nun çeşitli konularına odaklanmaktayım. Çalışma izni başvuruları, gayrimenkul alım-satım kiralama işlemleri gibi konularda destek sunmaktayım.

Makaleye Git

Ceza Hukuku

Ceza hukuku avukatı müvekkilinin haklarını korumalıdır. Bireyin adil bir yargılama hakkı vardır. Bu haklara saygı duymak avukatın sorumluluğudur.

Makaleye Git